ГоловнаОстанні новини19 Червня, 2017р.
 Версія для друку

Начальник 9-го рятувального загону Костянтин Чередниченко: вперше за двадцять років ми закуповуємо пожежну техніку

Опубліковано: 19.06.2017, 12:00

Підполковник Костянтин Чередниченко – начальник 9-го Державного пожежно-рятувального загону головного управління ДСНС України Київської області, відповідає за ситуацію у Києво-Святошинському районі. «Моя Київщина» поговорила про матеріальне та кадрове забезпечення рятувальників, а також про екстремальні випадки, які відбуваються під час їх роботи  

- Почнемо зі статистики. Як часто відбуваються пожежі у Києво-Святошинському районі?

- За минулий рік в Києво-Святошинському районі виникло 596 пожеж – це досить серйозний показник. Станом на кінець квітня 2017 року у нас вже зареєстровано 350 пожеж. Так що на кінець цього року вже можна прогнозувати, що кількість подібних надзвичайних ситуацій буде не меншою за минулий рік.

- Розкажіть про кадрову ситуацію у вашому загоні. Як йдуть справи із матеріальним забезпеченням рятувальників?

- Зараз ми проводимо набір. Загальний некомплект по нашому району наразі складає 55 чоловік. Нам потрібні пожежники, водії, командири відділення, старші пожежники в усі підрозділи нашого Києво-Святошинського району. Які у нас основні проблеми? На сьогоднішній день держава нас в повній мірі забезпечила лише паливно-мастильними матеріалами. Так, у нас є бензин та дизельне паливо для виїзду на пожежі та ліквідації надзвичайних ситуацій. Водночас є дуже великий спектр матеріального забезпечення, якого у нас немає. Розпочну з самого основного: спецодяг та спорядження – це теплозахисні костюми, в яких пожежники йдуть у вогонь. Вони – досить дорогі: звичайний костюм українського виробництва коштує 10-12 тисяч гривень. У нас по штату в загоні працює 324 особи. Можете порахувати, скільки коштів потрібно для повного забезпечення співробітників даним спецодягом.

Минулому році ми при допомозі районного керівництва змогли купити близько 40 комплектів. Ще 72 комплекти нам було передано від ДСНС по лінії гуманітарної допомоги з Германії.

Ще одна досить дорога річ, без якої складно уявити собі ефективну роботу пожежної частини – це пожежні рукави, які по-народному називають «шлангами». Один такий рукав коштує близько тисячі гривень. Але його довговічність спрогнозувати дуже складно. Буває, що під час серйозної пожежі він  пошкоджується буквально з першого разу. Якщо ж повезе, то його використовують і рік, і два, і три. Але ж тут раз на раз не випадає.

Варто розуміти, що таких рукавів потрібно близько тридцятити штук на одну пожежну машину. У нас в загоні 10 пожежних частин, в кожній частині – по дві машини, тобто це двадцять автомобілів. Ось і виходить що на наш загін потрібно близько 600 рукавів. Все це «влітає» в копієчку, яку ми не може потягнути. Зараз нам допомагає і районна адміністрація, й інші органи влади. До того ж ми часто приймаємо допомогу від різних підприємців. Тому ми раді будь-якій допомозі в подібних питаннях.

- Розкажіть, будь-ласка, як на вас вплинула реформа системи МВС?

- Реформа триває, і її завершення заплановано на 2020 рік. Основну концепцію змін, я гадаю, ми отримаємо десь під кінець цього року. Що ми вже відчули? Підвищення заробітної платні! Якщо на початку року рядовий пожежний отримував заробітну платню у розмірі від 3 тисяч гривень, то на даний час він отримує, приблизно на 2 тисячі більше. Це досить позитивно вплинуло на кількість бажаючих працювати. У минулі роки ми відчували значний некомплект особового складу: знаходячись географічно поруч з Києвом на таку зарплату яка в нас була, нам було вкрай важко знайти працівників. На початок року по нашому 9-му загону некомплект особового складу складав 85 чоловік. Це, мабуть, чи не найгірший показник по Україні. Станом на сьогоднішній день цей розрив ми скоротили на 30 осіб. Я напряму пов’язую поліпшення ситуації з підвищенням мінімального рівня заробітної плати наших пожежників. І сподіваюсь що ці лише перші позитивні наслідки цієї реформи, і далі буде більше.

- Як Ви загалом оцінюєте співпрацю з місцевими органами влади?

- Я хочу відмітити досить плідну та позитивну взаємодію з місцевими органами виконавчої влади. Йдеться і про Києво-Святошинську районну державну адміністрацію, і про районну раду. Так, в минулому році депутати ухвалили районну цільову програму «Забезпечення пожежної безпеки на період 2017-2018 років». У рамках виконання цієї програми Києво-Святошинська РДА виділила нам кошти в сумі 2,5 млн. грн. В результаті, вже в березні цього року ми зуміли купити два нових пожежних автомобіля на шасі УРАЛ. Це – автомобілі на шасі підвищеної прохідності, які дозволять вивозити до 4,5 тонни води, тоді як звичайний пожежний автомобіль на шасі старенького ЗІЛ-130 міг вивозити лише 2 тонни 300 літрів.
Для чого потрібна ця машина? Завдяки цим машинам та їх шасі підвищеної прохідності ми з великим успіхом гасимо пожежі в екосистемах – лісах, торф’яниках, полях, сміттєзвалищах – в таких місцях, де звичайний автомобіль не проїде.

- Фактично мова йде про те, що у складі вашого загону з 20-ти пожежних авто з’явилося дві нові машини…

- Потрібно розуміти, що за останніх два десятиліття це перше виділення коштів від органів місцевого самоврядування для купівлі пожежної техніки. Взагалі, спочатку року ми отримали вже три нових автомобілі: два за рахунок РДА, та один автомобіль ми отримали від головного управління Київської області.

Також ми за 400 тис. грн купили імпортну італійську мотопомпу підвищеної продуктивності, завдяки якій ми також успішно гасимо торф’яні пожежі. Хочу відмітити, що в цьому році Києво-Святошинська РДА запланувала додатково виділити нам кошти в сумі 1,5 млн. грн. На ці гроші ми хочемо закупити ще одну італійську мотопомпу, до неї буде закуплено вантажний причіп для транспортування. Окрім того, планується закупити легковий автомобіль – скоріш за все, якийсь джип на шасі підвищеної прохідності – для транспортування цієї помпи в труднодоступні місця.

- Розкажіть про якийсь складний випадок у Вашій практиці? Чи доводилось колись об’єднувати декілька частин або визивати підтримку?

- Взагалі, у нас немає такого поняття як «складний випадок», тому що кожна пожежа по-своєму складна. Це може бути загоряння звичайного сміття, яке знаходиться в тяжко доступному місці. Наприклад, був у нас випадок в січні, коли у Вишневому на вулиці Київській горів металевий вагончик. Все було б просто, але охоронець об’єкту, на якому сталася ця пожежа, дав недостовірну інформацію. На запитання, чи є в цьому вагончику люди, вибухові або хімічні речовини, він відповів: «ні, у нас там нічого немає». Але після того, як старший пожежник віддав приказ подавати стволи з вагончика пролунав вибух – вибухнув газовий балон. Ви маєте враховувати, що на старшому пожежнику лежить відповідальність за особистий склад. А він мало сам не відправив хлопців до місця вибуху через неправдиву інформацію. Хто знає, що було б, якби ми підійшли ближче. А так, слава богу, все обійшлось, пожежу загасили.

Якщо ж говорити про об’єднання з іншими підрозділами, на початку квітня в селі Гореничі хлопці тушили дерев’яний зруб площею 300 кв.м. У чому була складність? По-перше, він знаходився на штучному водоймі. По-друге, оскільки він був повністю з дерева, до нашого прибуття він вже весь палав. В результаті, склалась ситуація, що через досить високу температуру близько машиною під’їхати було неможливо. Щоб ви собі уявляли, у нас навіть проблискові маячки розплавились. Ручні стволи ж не доставали до будинку. Довелося викликати на допомогу 33-ю частину з Боярки, і за допомогою лафетних стаціонарних стволів ми таки загасили пожежу…

- На які моменти потрібно зважати увагу нашим громадянам, аби попередити пожежу?

- Хотілось би розпочати з самого болючого питання: це – випалювання сухої трави та спалювання сміття, що в подальшому приводить до пожеж лісів, торфу. Торф’яні пожежі досить важко гасити, це потребує значних матеріальних затрат та людських ресурсів. До того ж це наносить шкоду екології.

Друге: в зимовий період у зв’язку з подорожчанням енергоносіїв та газу в тому числі, люди починають бездумно використовувати прилади опалення. Часто йдеться про саморобні прилади: пічки на твердому паливі, печі кустарного виробництва, які не підлягають ніяким ліцензійним вимогам. Це часто призводить до виникнення пожеж.

На третє місце я б поставив недоліки по використанню електрогосподарства. В результаті перевантаження мережі кондиціонерами та іншими побутовими приладами трапляються пожежі..

Окрема історія – паління на багатоповерхівках. У нас траплялися випадки, коли людина, стоячи на 9-му поверсі, викинула недопалок у вікно, який вітром заносило до сусідів знизу. З настанням холодів часто виникає проблема з підвальними приміщеннями де часто зимують «безхатченки». І тут також використовують нагрівальні прилади, палять в нетверезому стані, що також призводить до виникнення пожеж.

Розмову вів Артур Пічкур, «Моя Київщина»


   
Останні новини
23 Червня14:34 Чорнобильська зона: рятувальники провели заняття з вивчення антикорупційного законодавства
23 Червня11:59 Київська область: нагородження до Дня молоді
23 Червня10:37 Ірпінський регіон: проведення спеціально об’єктового та протипожежного тренування у КП «Ірпіньводоканал» та Бучанській виправній колонії №85
23 Червня10:34 Обухівський район: зернова кампанія набирає оберти
23 Червня09:32 Чорнобильська зона: рятувальники продовжують проводити роз`яснювальну роботу
22 Червня15:22 Білоцерківський район: рятувальники покращують свої навички
22 Червня14:42 Білоцерківський район: рятувальники провели відпрацювання
22 Червня14:28 Київська область : рятувальники провели громадську акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»
22 Червня14:08 Тетіївський район: рятувальники провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання
22 Червня14:01 Білоцерківський район: рятувальники спільно з військовими провели навчання
22 Червня13:00 Кагарлицький район : відбулися командно-штабні навчання
22 Червня09:50 Київська область : жахлива аварія, рятувальники деблокували чоловіка з автівки
21 Червня17:00 Бородянський район: рятувальники проводять профілактичні рейди водоймами району
21 Червня14:54 Київська область, рятувальники перевірили навчальні заклади
21 Червня14:25 Ірпінський регіон: Спеціальне об`єктове тренування на АЗС ТОВ «Кермет-І»
Останні новини